Інтернет-магазин вишиванок від майстрині Галини Михайлюк

Бажаєте купити вишиванку? Тоді ви там де потрібно. Увага! Діють ЗНИЖКИ на вишиванки!!!.

(068)004-89-17 з 9до 20
(099)006-08-72, (093)805-36-02_


субота, 29 вересня 2012 р.

Техніка вишивки швом «зерновий вивід»


Техніка вишивки швом «зерновий вивід»

«Зерновий вивід» – це техніка вишивання з допомогою швів, які утворюють діагональні лінії, що складаються з невеликих контурних квадратиків. Шов «Зерновий вивід» зазвичай використовується в комбінації з іншими швами («лічильною гладдю», «виколюванням») в геометричних орнаментах. Кожний стібок контурного квадрата зернового виводу роблять подвійним, тобто накладаючи один на одного натягуючи при цьому нитки тканини. Це призводить до  утворення ажуру.
Шов Зерновий вивід
Шов Зерновий вивід
Техніка вишивання з допомогою шва «Зерновий вивід» наступна. Перед вишиванням потрібно з допомогою петельки закріпити робочу нитку по вертикалі на чотирьох нитках тканини. Потім необхідно вколоти голку у нижній кінець стібка і вивести її у його верхньому кінці – Ви отримаєте перший стібок. Знову потрібно вколоти голку в нижній кінець цього стібка і вивести справа по діагоналі через 4 нитки від верхнього кінця першого подашнего стібка (а). Далі повертають вишивку за годинниковою стрілкою так, щоб перший подвійний стібок опинився в горизонтальному положенні. Вколюють голку в лівий кінець першого стібка і виводять у верхньому кінці другого стібка (б). Потім протягують робочу нитку — буде другий стібок. Знову вколюють голку в нижній кінець другого стібка і виводять через 4 нитки зліва від верхнього кінця другого стібка (в), протягують нитку — виходить другий подвійний стібок.
Усі горизонтальні стібки потрібно виконувати так як перший подвійний стібок, вертикальні — як другий стібок.
Зерновий вивід - схема вишивання
Зерновий вивід - схема вишивання
Потрібно вишити справа наліво по діагоналі вверх 6 горизонтальних і 5 вертикальних стібків. Потім поверніть вишивку і зліва направо по діагоналі вверх зробіть 5 вертикальних і 5 горизонтальних стібків, щоб вийшла зигзагоподібна лінія зернового виводу (див рисунок нижче). Знову поверніть вишивку, повторіть ще один рапорт, як на рисунку. Появляться нижні половинки контуру квадратиків зразка. Вишивку ще раз поверніть і зліва направо, знизу по діагоналі вверх вишийте верхні половинки контуру квадратиків зернового виводу.
Зерновий вивід - узор вишивки
Зерновий вивід - узор вишивки
Далі до кінця вишивають половинки квадратиків справа наліво і, повернувши вишивку, зліва направо. У такий спосіб виконують зерновий вивід в інших геометричних орнаментах.
При підготовці статті була використана книга:
Сорокіна Л. М.
С65 Учись вишивати: Альбом: Пер. з рос.— К.: Освіта, 1991.—79 с: іл. ISBN 5-330-02135-9
Автори рисунків: А.В. Сорокін, Л.М. Сорокіна

Статті:

ПРО ВИШИВАЛЬНИЦЮ ЗНАЄ ВСЯ УКРАЇНА


Техніка вишивання «Верхоплут»


Техніка вишивання «Верхоплут»

«Верхоплут» – це техніка вишивання, при якій спочатку вишиваються прямі стібки, а потім по них переплутують нитку.  Шов «Верхоплут» може бути обвідкою до орнаменту або основною вишивкою в орнаменті гладі для чоловічих сорочок. Цей шов в різних регіонах називають по-різному: у Рівненській обл. його називають«Колічко», на Гуцульщині – «решітка», а на Закарпатті – «обплітачка».
Узори можуть бути у вигляді ажурних ромбів або трикутників:
Узори Верхоплут
Узори Верхоплут
Також з допомогою шва «Верхоплут» вишивають обвідки орнаментів:
Обвідки орнаментів вишиті технікою Верхоплут
Обвідки орнаментів вишиті технікою Верхоплут
«Верхоплут» буває однорядковий або поверхневий. Виконують цей шов двома-трьома кольорами: чорним і білим або чорним, червоним і білим. На Поділлі цією технікою вишивають цілі рукави жіночих сорочок, густо застилаючи їх чорною або вишнево-коричневого ниткою. У селах південної Тернопільщини ним виконують візерунки локальним способом. Такі вишивки кардинально відрізняються від попередніх і називаються «кучерявим шов».

Техніка вишивання з допомогою шву «Верхоплут»

Техніка вишивання полягає у вишиванні на певній відстані вертикальних стібок (з вивороту стібки лягають паралельно). Потім під лицьові стібки протягують голку з ниткою, поперемінно то зверху, то знизу.
Розглянемо цю техніку більш детально.
Спочатку починають з вишивати вертикальні стібки. Голку закріплюють по вертикалі на 3-4 нитках і зліва направо роблять стібки. Вколюють голку в початок першого стібка і виводять по горизонталі з ліва направо через три нитки (Малюнок 3.а). Потім роблять другий стібок на три нитки – виводять голку через три нитки по горизонталі (Малюнок 3.б).
У такий спосіб до кінця рядка роблять шість вертикальних стібків.
Далі голку виводять у верхньому кінці останнього стібка (Малюнок 3.в). На голку зліва направо, зверху вниз підхоплюють другий стібок від кінця зразка (Малюнок 3.г) і протягують робочу нитку. Потім зліва направо, знизу вверх на голку підхоплюють наступний, третій від кінця стібок (Малюнок 3.д).
Так по черзі обвивають зверху і знизу кожні два стібки (Малюнок 3.е).
Малюнок 3 (Техніка вишивання)
Малюнок 3 (Техніка вишивання)
Після того, як обвили сім стібків вколюють голку зверху у восьмий від кінця стібок і виводять у сьомий від кінця стібок (Малюнок 4, а). Виконують ще три рядки і получиться трикутник.
Малюнок 4 (Техніка вишивання)
Малюнок 4 (Техніка вишивання)
У другому рядку роблять шість вертикальних стібків: вколюють голку по вертикалі через три нитки і виводять зліва направо по горизонталі через три нитки тканини. Виконуючи шостий стібок другого рядка, виводять голку вверх цього стібка (Малюнок 4, б). Потім обвивають справа наліво стібки другого рядка. Після того як обвили п’ять стібків, голку вколюють у верхній кінець шостого стібка, виводять зліва направо в кінець п’ятого стібка (Малюнок 4, в), роблять чотири вертикальні стібки у третьому рядку і також обвивають їх справа наліво. Обвивши три стібки, голку вколюють у верхній кінець четвертого стібка, виводять її зліва направо у верхній кінець третього стібка (Малюнок 4, г) і роблять два вертикальні стібки в четвертому рядку.
Після цих операцій на голку зліва направо, зверху вниз підхоплюють лівий стібок четвертого рядка (Малюнок 5, а) і протягують робочу нитку.
Малюнок 5 (Техніка вишивання)
Малюнок 5 (Техніка вишивання)
Щоб почати наступний трикутник, зверху вниз обвивають лівий край вишитої фігурки. На голку знизу вверх підхоплюють лівий горизонтальний стібок третього рядка (Малюнок 5, б) і протягують робочу нитку.
По черзі, підхоплюючи то крайній вертикальний, то крайній горизонтальний стібок, переходять до нижнього першого рядка. Починаючи з восьмого стібка від кінця зразка, обвивають справа наліво сім наступних вертикальних стібків (Малюнок 5, в). Потім роблять ще три рядки верхоплута так само, як у першому ажурному трикутнику. Усього в зразку чотири ажурні трикутники.
Якщо вишивку повернути зліва направо і виконати такий самий рядок ажурних трикутників, то виходять ромбоподібні ажурні фігурки:
Узори Верхоплут
Узори Верхоплут
При підготовці статті була використана книга:
Сорокіна Л. М.
С65 Учись вишивати: Альбом: Пер. з рос.— К.: Освіта, 1991.—79 с: іл. ISBN 5-330-02135-9
Автори рисунків: А.В. Сорокін, Л.М. Сорокіна

Кучерявий шов півхрестиком


Кучерявий шов півхрестиком

Кучерявий шов півхрестиком
Кучерявий шов півхрестиком
На Поділлі є три різновиди технік виконаннякучерявого шва: півхрестиком, верхоплутом і стебнівкою. Виконуючи кучерявий шов, на Поділлі вишивальну нитку кладуть на полотно вільно.
Запланований відрізок на полотні вишивають стібом “півхрестик” в одному ряді горизонтально зліва направо. Переходячи у другий ряд вишивки на дві нитки нижче, не повертають полотна в руках, а вишивають справа наліво так, що з лицевого боку кладуть стіб “півхрестик”, а на вивороті продовжують стіб на дві нитки. Третій ряд вишивки такий, як перший, а четвертий – як другий.
Отже, взір будується попарно і в народі називається “парами”. Вишитий мотив можна обвести швом “верхоплут”. Узори бувають геометричної та рослинної композиції. Ними густо вишивають уставки, косими або прямими смугами всю площу рукавів, манжети, заплічки, пазуху. Для цього використовують вовняну нитку, здебільшого чорну, зрідка вишнево-бронзову (Борщів – Івано-Пусте) або світло-червону (с. Заліщики).

Пряма гладь


Пряма гладь

Пряма гладь - схема вишивання
Пряма гладь - схема вишивання
На Полтавщині узори цією технікою виконують білими, голубувато-сірими та коричневими нитками, на Чернігівщині, Київщині та Поділлі – червоними та чорними нитками. На Яворівщині, поблизу Львова, використовувався рядок зубців, виконаних цією технікою світло-червоним кольором. Виконання характеризується накладанням паралельних стібів довільної довжини, віддалених один від одного на одну нитку полотна горизонтально або вертикально в узорах геометричної будови. Вишивають шов, рухуючи нитки полотна.

Пряма гладь
Пряма гладь
Пряма гладь має великі можливості для творення, починаючи з дрібненьких цяток, зубчиків, ромбів, квадратів, стрічок і закінчуючи великими зірками (розетками), а також є допоміжною у творенні інших швів, таких як «подільська качалочка», «колодочками» та ін..

Коса гладь


Коса гладь

Коса гладь

Коса гладьКоса гладь – це техніка вишивання, в якій стібки вишивальної нитки йдуть похило до ниток основи (під кутом 45°) або піткання. Завдяки цьому створюється гладкий ефект (лиштва, скісний настил, качалочка) з проявами світла і тіні. При вишиванню гладдю полотно прошивається з обох боків, тому лице і виворіт виходять майже однаковими.
Найпоширеніша на Київщині, Чернігівщині, де вишивають здебільшого червоними та чорними нитками, поєднуючи з техніками, що побутують на цих територіях. В інших регіонах коса гладь наявна у білій вишивці (зерновий вивід, протяганка, кручений шов та ін.). На Полтавщині коса гладь менш поширена та називається лиштвою. Нею вишивають рушники та сорочки.
Косу гладь вишивають, рахуючи нитки полотна. Виконують нею геометричні узори, найчастіше розетки, які іноді обводять ниткою іншого кольору.
Підвидом гладі є техніка качалочки – двобічне настилування, яке шиється переважно на 6 ниток.
Вишивка гладю
Вишивка гладю
Щоб почати вишивати косою гладдю, необхідно підібрати квадрат з ниток тканини розміром 4х4, 5х5 або 6х6 ниток (а). Далі справа петлею чи дрібними стібками по діагоналі квадрата закріплюють робочу нитку і виводять голку по вертикалі на одну нитку вище першого виходу голки (б). Інші п’ять стібків виконують паралельно через одну нитку тканини з нахилом уліво (в).
Техніка вишивання гладдю
Техніка вишивання гладдю
Після виконання шести стібок голку виводять у лівий нижній кут цього стібка і повертають полотно справа вліво таким чином, щоб вишиті стібки були зліва (г). Тепер знову підбирають новий квадрат на 6х6 ниток і виконують наступні 6 стібків з нахилом вліво аналогічним чином (д). Перед наступним квадратом полотно вже потрібно повернути зліва направо. Таким чином вишивають виріб чергуючи стібки з нахилом вправо й вліво.
Візерунки на полотні
Візерунки на полотні
Щоб зробити візерунок, то його необхідно починати  з вишивання зірочок основної частини. Потім роблять косу гладь навколо цих зірочок і з’єднання між фігурками. Після цього червоними нитками вишивають зигзагоподібну лінію обводки, крайні фігурки і чорними нитками виконують контур в елементах візерунку. Для елементів основної частини зображеного на рисунку візерунку необхідно підбирати квадратик розміром 6Х6, а для зигзагоподібної лінії обводки – квадратик розміром 3Х3.
Створення візерунку гладю
Створення візерунку гладю

вишиванка зі сваргою вишиванка купити вишиванка українська вишиванка фото ВИШИВАНКИ Чоловіча вишиванка жіноча вишиванка замовити вишиванку сварга сварог сорочка вишиванка Вишивка вишивк вишивка бісеромвишиванка вишивка бісером схеми Вишивка Ручної Роботи Купити вишиванку вишиванки.опт вишиванки жіночі схеми вишиванки фото жіночі вишиванки рівне вишиванки українські чоловічі вишиті сорочки рівне вишивка свастикою вишиванки фото жіночі дитяча вишиванка інтернет-магазин вишиванок чоловіча вишиванка стародавня вишиванка ручної роботи вишивка схеми вишиті сорочки купить вишиванку народний одяг закарпаття схеми вишивки 5 рекордів встановили на честь української вишиванки Cхеми жіночі сорочки Svarga Swarga) — набір небесних світів Безкоштовно схеми вишивок рушників Безкоштовні схеми вишиванок Буковинці вразили столицю старовинними вишиванками В БУДЬ-ЯКУ ВИКОЛЮВАННЯ ВИШИВАНКА: НАЦІОНАЛЬНИЙ ОДЯГВИШИВАНКИ ГУРТОМ ВИШИВАННЯ ВИШИВАННЯ БІСЕРОМ ВОЛИНСЬКІ ВИШИВКА ТА ПІСНЯ СЕРЕД КРАЩИХ… Види швів: безкоштовні уроки вишивки Вишиванка чоловіча червоним білим по білому та білим по білому.Вишиванки жіночі. Схеми. Вишивка Ручної Вишивка Ручної Роботи (ВІДЕО) Вишивку на шкарпетках підбирають до кольору сорочки Вплив символів вишивки на організм людини ДИТЯЧІ ВИШИВАНКИ Де купити дійсно якісну вишиванку До дня Полтави пройде парад вишиванок Життя » Людські долі Лівою рукою вишила сотні робіт ЗАМОВИТИ ВИШИВАНКИ. КАРТА САЙТА КРАЙКИ КУПИТИ ВИШИВАНКИ Коса гладь Купити Купити вишиванку за помірними Кучерявий шов півхрестиком МЕРЕЖКИ НАРОДНИЕ ВБРАННЯ ДОЛИНЯН ХУСТСЬКОГО РАЙОНУ ЯК ВИРАЗНИК Орися Козяк вишиває лише з молитвою ПОЯСИ ПРОКАТ ВИШИВАНОК Придбай вишиванку в серці України. Пряма гладь РОБОТИ РУЧНОЇ Розміри вишитих сорочок ТЕХНІКИ ТЕХНІКИ ВИШИВАННЯ Техніка вишивання «Верхоплут» Техніка вишивки швом «зерновий вивід» Українські чоловічі вишиванки Чоловіча вишиванка – купити Як підібрати красиву вишиванку бабусі багатогранне явище безкоштовно виготовлену в традиційному вишиванка на домотканому вишиванка на замовлення вишиванка увишиванки фото жіночі вишиванки рівне вишиванки картин вишиванки фото жіночі вишиванки рівне вишиванки українські чоловічі вишиті вишивання хрестиком для початківців вишивання картин вишивка білим по білому схеми вишивка схеми безкоштовно гуцульська вишиванка книга про гуцульську вишиванку. купити жіноча вишиванка купити жіночу вишиванку я отримала вишиті сорочки як символ Душі Української яка родом із Путильщини

ВИШИВКА РУЧНОЇ РОБОТИ. ТЕХНІКИ ВИШИВАННЯ. МЕРЕЖКИ

ВИШИВКА РУЧНОЇ РОБОТИ. 
ТЕХНІКИ ВИШИВАННЯ

МЕРЕЖКИ

Мережки

Мережки – це ажурні декоративні шви на вишивці. Зазвичай мережки вишивають на смузі тканини, з якої висмикнуто нитки лише в одному напрямку. Ті нитки, що залишилися невитягнутими, з’єднуються у пучки (“прутики”). На тканинах, де нитки ідуть під нахилом (косо), мережка не вишивається. Мережки можуть бути як вузькими смужками, так і  складними мережками, які подібні до справжнього мережива. Вони можуть бути головною частиною узору або відмежовуючою лінією.
Мережки
Мережки
Мережками прикрашають одяг,  білизну, рушники. Також їх використовують для з’єднання окремих деталей одягу. Вишивають мережки білими і кольоровими нитками (білими, блакитними, рожевими) на білій тканині. На тканинах інших кольорів мережки виконують нитками, близькими за кольором, наприклад на блакитній тканині – білими, сірими, ясно-блакитними.
Мережки відносять до рахункових швів. Орнаменти, які доповнені мережками, відрізняються тонкістю і витонченістю.
Всі мережки починають з вишивання качалочки. Качалочка – це вертикальний стовпчик, вишитий через одну ниточку тканини, шириною в 3-5 ниток і висотою, що необхідна для мережки. З допомогою качалочки закріплюють нитки тканини, які потім підрізають і висмикують для мережки, а також 2 або 3 нитки знизу і зверху висмикнутих ниток мережки, на яких виконують одинарний прутик. Першу качалочку виконують праворуч, біля початку мережки, другу – ліворуч, біля кінця мережки.
Мережки - техніка вишивання
Мережки - техніка вишивання
При вишиванні зразків мережок відстань між качалочками необхідно робити близоко 10 см. Виконуючи качалочки, стібками трохи стягують нитки тканини. У широких мережках спочатку вишивають 1,5-2 см качалочки у висоту, не закріплюючи верхніх і в міру необхідності дошивають їх до кінця висоти мережки. Всі ряди мережок виконують справа наліво. Кінці ниток слід зафіксувати у качалочках з виворотного боку.
Затягування – це така мережка, яка отримала свою назву від того, що потрібно затягувати нитку в місці висмикнутої нитки тканини. Найбільш поширеною мережка затягування є полтавській вишивці. Дуже часто вона поєднується з глухим швом занизування. Узор мережці утворюється не настиланням, а затягуванням робочої нитки замість висмикнутої. За рахунок цього створюється враження ажурності та тонкощі мережки. Виконують цю мережку нитками неяскравих кольорів, близьких до кольору тканини.
Орнамент для візерунка мережки, призначений для техніки хрестика
Орнамент для візерунка мережки, призначений для техніки хрестика
Для візерунка мережки затягування можна підібрати орнамент, який призначений для техніки хрестика. Але краще виглядає ця мережка з більш великим орнаментом.
Мережка затягування з великим орнаментом
Мережка затягування з великим орнаментом
Виконують мережку затягування нитками зазвичай, більш темними або світлими, ніж тканина. Наприклад, на білому тлі використовують світло-рожеві, блакитні або сірі нитки.

Техніка вишивання мережкою затягування

Вишивка мережки затягування складається з дев’яти рядів. Виконують її по малюнку узору. Починають вишивати мережку з качалочок у висоту 1,5 см і в міру збільшення рядів мережки качалочки дошивають. У першому і останньому ряду мережки візерунка не вишивають.
Зразок мережки затягування
Зразок мережки затягування
Малюнок узору для виконання зразка мережки.
Малюнок узору для виконання зразка мережки.
Знизу качалочок залишають дві нитки тканини, підрізають і висмикують одну нитку для першого ряду. Перший ряд виконують одинарним прутиком. Залишають 2 або 3 нитки тканини, підрізають і висмикують одну нитку для другого ряду мережки. При виконанні візерунка один стовпчик мережки буде дорівнювати одній клітинці візерунка на малюнку.
Другий ряд мережки відповідає першому ряду візерунка. Його починають з затягування робочої нитки. Закріплюють робочу нитку в правій качалочці з виворітного боку і виводять на лицьову сторону між качалочкою і першим стовпчиком у перший ряд.
Техніка вишивання мережкою затягування
Техніка вишивання мережкою затягування
На початку ряду затягують робочу нитку на три стовпчика прутика. Затягнути нитку слід на місце витягнутої нитки з тканини. При цьому одну нитку тканини підхоплюють на голку, а іншу – пропускають. Протягнувши голку з ниткою через три стовпчика, вколюють її за третім стовпчиком прутика, зліва і виводять вертикально вниз у перший ряд (б).
Далі роблять два стовпчики прутика і затягують робочу нитку на один стовпчик. Голку вколюють за цим стовпчиком і виводять вертикально вниз, у перший ряд (в). Знову роблять два стовпчики прутика і затягують нитку на п’яти стовпчиках по малюнку узору. Зробивши друге ряд мережки, залишають 2 або 3 нитки, підрізають і висмикують одну нитку тканини для третього ряду. Третій ряд мережки відповідає другому ряду візерунка.
У третьому ряду спочатку затягують робочу нитку на два стовпчики. Після цього протягом всього ряду чергуються: вишивають два стовпчики прутика і на 3 стовпчика ряду затягують робочу нитку. Виконавши 3-й ряд, залишають 2 або 3 нитки тканини, підрізають і висмикують одну нитку для 4-го ряду мережки.
4-й ряд мережки відповідає 3-му ряду візерунка.
На початку ряду затягують робочу нитку на один стовпчик. Роблять два стовпчики прутика, затягують нитку на 5 стовпчиків, роблять два стовпчики прутика. Виконавши 4-й ряд, залишають 2 або 3 нитки, підрізають і висмикують одну нитку для 5-го ряду, 5-й ряд мережки відповідає 4-му ряду візерунка. 5-й ряд починають з двох стовпчиків прутика. Далі затягують робочу нитку на 7 стовпчиків, які чергуються протягом всього ряду з трьома стовпчиками прутика.
Виконавши 5-й ряд, залишають 2 або 3 нитки тканини і висмикують одну нитку для 6-го ряду мережки.
6-й ряд виконують, як 4-й.
7-й ряд виконують, як 3-й.
8-й ряд виконують, як 2-й.
Для 9-го ряду залишають 2 або 3 нитки, підрізають і висмикують одну нитку тканини. У 9-му ряду знизу і зверху виконують одинарний прутик.
Мережка закінчена.



Мережка з квадратиками – це мережка, яка утворюється в результаті виконання спеціальним способом одинарного прутика. В результаті появляються на вишивці фігурки-квадратики. Від цих фігурок у вигляді квадратиків ця мережка і отримала назву.
Мережка з квадратиками використовується на вишивці в якості як відмежувальної лінії так і  основної частини орнаменту. Виконується ця мережка нитками, які є близькими по тону і кольору тканини, або одним з кольору, використаного в орнаменті.
Мережка з квадратиками в якості відмежувальної лінії
Мережка з квадратиками в якості відмежувальної лінії
Мережка з квадратиками в якості основної частини орнаменту.
Мережка з квадратиками в якості основної частини орнаменту.
Щоб утворити квадратики то тканину проріджують у вигляді квадратів – висмикують доріжки через однакові відстані по нитках утоку, а потім такі ж доріжки — по нитках основи. У готовому вигляді мережка з квадратиків створює легкий узор, якщо вона виконана нитками в тон тканини. Для виконання такої мережки краще брати м’які, слабкі крутки нитки (муліне, нитки, витягнуті з тканини).

Техніка вишивання мережкою з квадратиками

Починають вишивати качалочки на 3-5 ниток тканини по всій довжині і ширині зразка мережки. По кутах цього прямокутника виконують хрестики розміром 3-5 ниток. Для зразка мережки качалочку роблять висотою 2 см та довжиною 10 см. Виконавши качалочками прямокутник, зверху над нижньою качалочкою і знизу під верхньою качалочкою, ліворуч біля правої качалочки підрізають і висмикують 3-5 ниток тканини. Вимірюють лінійкою висоту утворених посередині ниток тканини (рис. а). Потім вирізують з паперу квадратик зі стороною, яка дорівнює довжині цієї висоти. Квадратик з паперу накладають на нитки для мережки (рис. б). Підрізають і висмикують ліворуч від нього наступні 3-5 ниток тканини. Пересувають квадратик по всій ширині мережки, підрізаючи і висмикуючи 3-5 ниток тканини зліва від нього. У результаті отримують всередині качалочок сіточку з квадратиками невидернутих ниток тканини (рис. в).
Мережка з квадратиками
Мережка з квадратиками
Техніка вишивання мережкою з квадратиками
Техніка вишивання мережкою з квадратиками
Кожен квадратик мережки слід виконувати окремо. Спочатку визначають центр квадратика. Для цього підраховують нитки тканини або вимірюють лінійкою. У центр квадратика вколюють голку і круговим рухом трохи розсовують нитки тканини: роблять дірочку. У першому квадратику робочу нитку закріплюють по діагоналі петлею (рис. в). У решті квадратиках вишивку починають, закріплюючи робочу нитку по діагоналі двома-трьома стібками, виводячи голку в центр (в). Потім на нитках верхнього краю квадратиків визначають кількість стовпчиків прутика так, щоб у кожному отримати рівну кількість ниток. На нашій вишивці три стовпчика прутика по 3 або 4 нитки. Іноді в одному з стовпчиків роблять на одну нитку більше.
Закріпивши робочу нитку і визначивши, скільки ниток тканини необхідно підхопити на голку для стовпчиків прутика, починають виконувати квадратик зверху справа наліво.  На голку підхоплюють 3 або 4 нитки тканини (рис. г), простягають робочу нитку. Повертаються, голку вколюють праворуч від першого стовпчика і виводять в центр квадратика (д). Простягають робочу нитку і отримують перший стовпчик прутика. Другий і третій стовпчик прутика виконують точно так само. Вишиваючи стовпчики прутика у верхній частині квадратика, роботу повертають за годинниковою стрілкою так, щоб наступна сторона квадратика виявилася зверху. Знову визначають, скільки ниток тканини необхідно підхопити на голку для кожного з трьох стовпчиків прутика, так як стовпчиків з усіх сторін повинна бути однакова кількість. Якщо зверху роблять три стовпчика, то і в наступній стороні квадратика повинно бути теж три стовпчика. Виконавши другу сторону, роботу знову повертають за годинниковою стрілкою і вишивають третю сторону квадратика симетрично першій стороні. Потім роботу повертають і виконують четверту сторону квадратика симетрично другій стороні. Виконуючи останній стовпчик прутика, підхоплюють на голку нитки тканини, простягають під ними робочу нитку. Знову голку вколюють праворуч від останнього стовпчика і виводять з робочою ниткою на виворітну сторону. Тут голку закріплюють під стібками прутика, не захоплюючи тканину квадратика. Другий і всі наступні квадратики мережки виконують так само.
При бажанні можна виконати 2 або 3 ряди квадратиків. У цьому випадку теж виконують окремо всі квадратики рядів мережки.

Мережка подвійні стовпчики

Мережка подвійні стовпчики на вишивці
Мережка подвійні стовпчики на вишивці
Подвійний стовпчик (або гречка) – мережка, яка призначена для оформлення орнаментальних смуг на вишивці. Ця мережка виконується як білими нитками по білому полотну, так і червоними нитками. Мережка подвійні стовпчики є неширокою, тому в візерунках вона часто відмежовується лінією. Для виконання цієї мережки із тканини висмикують нитки в такій послідовності: три висмикнути, дві залишити, чотири-п’ять висмикнути, дві залишити, знову три висмикнути. Зазвичай мережка «Подвійний стовпчик» складається з трьох рядів: 1-й ряд виконують одинарним прутиком; 2-й ряд складається з подвійних стовпчиків, 3-й ряд також вишиваютьодинарним прутиком.

Подвійний стовпчик
Подвійний стовпчик

Техніка вишивання подвійним стовпчиком

Спочатку на зразках мережки роблять качалочки висотою 1 см і потім по мірі виконання рядів мережки ці  качалочки дошивають. Знизу качалочок слід відступити дві нитки, підрізати і висмикати три нитки тканини. Потім роблять в першому ряду знизу одинарний прутик. Вишиваючи його, необхідно залишити три нитки, підрізати і висмикати 5 ниток тканини для другого ряду.
Техніка вишивання подвійним стовпчиком
Техніка вишивання подвійним стовпчиком
Другий ряд буде складатись з стовпчиків, які роблять настилами, але тільки до середини ряду. Роблять це таким чином. Спочатку робочу нитку закріплюють петлею на трьох нитках тканини, біля правої качалочки і виконують 3 або 4 настилу (залежно від товщини робочої нитки) до середини ряду. По 3 або 4 настилу в стовпчиках виконують до кінця ряду. Потім роботу повертають так, щоб вишиті стовпчики виявилися вгорі зразка. Залишають три нитки, підрізають і висмикують три нитки тканини для третього ряду мережки. Другу частину другого ряду вишивають теж справа наліво. Стовпчики другої частини ряду як би роздвоюють вже виконані стовпчики до середини ряду.

Тепер перший стовпчик другої частини ряду вишивають, захопивши праву качалочку (рис. б): закріпивши петлею робочу нитку біля правої качалочки, роблять один стовпчик прутика і першому ряді; голку виводять по діагоналі в другий ряд і виконують 3 або 4 настилу на першому стовпчику прутика і правої качалочки. Потім настили роблять на кожних двох наступних стовпчиках другого ряду і виходить, що стовпчики другої частини ряду роздвоюють вже виконані стовпчики. Звідси мережка й отримала назву «подвійні стовпчики».
У третьому ряду мережки знизу виконують одинарний прутик.

Мережка подвійний прутикподвійний прутик

подвійний прутик
Мережка подвійний прутик є основою для всіх складніших мережок, але часто застосовується і в чистому вигляді – для підшивання краю виробів – скатертин, серветок, рукавів і ін. Подвійний прутик виконують тим же методом, що й
Одинарний прутик. Спочатку виконують мережку одинарний прутик, а з протилежного боку виходять стовпчики, стягнуті з обох боків.

Техніка вишивання подвійним прутиком

Спочатку підгодовують зразок – виконують качалочки висотою 0,7 см. Залишають знизу і зверху по 2 або 3 нитки, біля правої качалочки ліворуч, а біля лівої качалочки праворуч підрізають гострими кінцями ножиць нитки тканини. Далі висмикують всі підрізані нитки. Перед початком вишивання слід втягнути робочу нитку в голку так, щоб з одного боку була петля. Потім біля правої качалочки знизу на 2 або 3 нитках тканини закріплюють петлею робочу нитку і починають вишивати одинарний прутик.
Техніка вишивання подвійним прутиком
Техніка вишивання подвійним прутиком
Перший нижній ряд мережки потрібно виконувати одинарним прутиком, підхоплюючи на голку 4 або 5 ниток тканини (а, б). Потім починаємо вишивати нижню сторону зразка – голку з робочою ниткою виводимо на виворітну сторону роботи. Під виворітними стібками лівої качалочки переходимо до верхнього краю мережки. Голку з ниткою робочої виводимо на лицьову сторону через 2 або 3 нитки біля верхнього краю лівої качалочки. Роботу повертаємо таким чином, щоб ряд виконаного одинарного прутика опинився зверху зразка.
І знову справа наліво, підхоплюючи на голку також 4 або 5 ниток тканини, вишиваємо ще один ряд одинарного прутика.
Отримаємо подвійний прутик, в якому між двома рядами одинарного прутика будуть стовпчики.